KB02KW01-5C24-JC
Manufacturer No:
KB02KW01-5C24-JC
Manufacture:
NKK Switches
Package:
Datasheet:
KB02KW01-5C24-JC
Description:
LED PANEL INDICATOR RED 24V
Series
KB
Termination Style
Solder Lug
Current
10mA
Wavelength - Peak
Ratings
DC
Ingress Protection
Voltage
24V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
Lens Size
11.60mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.48" (12.19mm)