GYA1H220MCQ1GS
Manufacturer No:
GYA1H220MCQ1GS
Manufacture:
Nichicon
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
GYA1H220MCQ1GS
Description:
CAP ALUM POLY 22UF 20% 50V SMD
In Stock
365 pcs On sales
Product Attribute
Capacitance
22µF
Ripple Current @ High Frequency
750mA @ 100kHz
Part Status
Active
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Radial, Can - SMD
Voltage - Rated
50V
Type
Hybrid
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Series
GYA
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Packaging
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)