NZ2520SB-20.000000MHZ
Manufacturer No:
NZ2520SB-20.000000MHZ
Manufacture:
NDK America, Inc.
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
NZ2520SB-20.000000MHZ
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Product Attribute
Output
CMOS
Frequency Stability
±30ppm
Series
NZ2520SB
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max)
5mA
Frequency
20MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
3V