NZ2520SA-41.360MHZ
Manufacturer No:
NZ2520SA-41.360MHZ
Manufacture:
NDK America, Inc.
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
NZ2520SA-41.360MHZ
Description:
XTAL OSC TCXO 41.3600MHZ CMOS
Product Attribute
Output
CMOS
Frequency Stability
±30ppm
Series
NZ2520SA
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max)
10.5mA
Frequency
41.36MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Digi-Reel®
Current - Supply (Disable) (Max)
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type
TCXO
Voltage - Supply
3V