NX5032GC-12MHZ-STD-CSK-6
Manufacturer No:
NX5032GC-12MHZ-STD-CSK-6
Manufacture:
NDK America, Inc.
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
NX5032GC-12MHZ-STD-CSK-6
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
Product Attribute
Frequency Stability
±15ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±15ppm
Series
NX5032GC
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 75°C
Frequency
12MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
8pF
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)