NX5032GA-12MHZ-STD-CSK-4
Manufacturer No:
NX5032GA-12MHZ-STD-CSK-4
Manufacture:
NDK America, Inc.
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
NX5032GA-12MHZ-STD-CSK-4
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
Product Attribute
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
2-SMD, No Lead
Load Capacitance
8pF
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability
±30ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±20ppm
Series
NX5032GA
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
12MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms