NX3225SA-24.576M-STD-CSR-1
Manufacturer No:
NX3225SA-24.576M-STD-CSR-1
Manufacture:
NDK America, Inc.
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
NX3225SA-24.576M-STD-CSR-1
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
Product Attribute
Frequency
24.576MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
8pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±15ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±15ppm
Series
NX3225SA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 75°C