NX3215SE-32.768K-STD-MUA-19
Manufacturer No:
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-19
Manufacture:
NDK America, Inc.
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-19
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
2-SMD, No Lead
Load Capacitance
6pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Stability
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency Tolerance
±20ppm
Series
NX3215SE
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768kHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
20 kOhms