NT3225SA-26.000000MHZ-G7
Manufacturer No:
NT3225SA-26.000000MHZ-G7
Manufacture:
NDK America, Inc.
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
NT3225SA-26.000000MHZ-G7
Description:
XTAL OSC VCTCXO 26.0000MHZ SNWV
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type
VCTCXO
Voltage - Supply
2.7V
Output
Clipped Sine Wave
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
NT3225SA
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Function
Current - Supply (Max)
2mA
Frequency
26MHz