2765E-50.000000MHZ
Manufacturer No:
2765E-50.000000MHZ
Manufacture:
NDK America, Inc.
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
2765E-50.000000MHZ
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Product Attribute
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
3.3V
Output
CMOS
Frequency Stability
±100ppm
Series
2765E
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max)
30mA
Frequency
50MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Digi-Reel®
Current - Supply (Disable) (Max)
30µA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Company Profile
2765E-50.000000MHZ Relevant information
2765
JOYSTICK 10K OHM 2 AXIS TH