TZB4Z250AA10R00
Manufacturer No:
TZB4Z250AA10R00
Manufacture:
Murata Electronics North America
Package:
Datasheet:
TZB4Z250AA10R00
Description:
CAP TRIMMER 4-25PF 50V SMD
Product Attribute
Q @ Freq
300 @ 1MHz
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Adjustment Type
Top
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Capacitance Range
4 ~ 25pF
Dielectric Material
Ceramic
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Series
TZB4
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C