CSTNE20M0V53C000R0
Manufacturer No:
CSTNE20M0V53C000R0
Manufacture:
Murata Electronics North America
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTNE20M0V53C000R0
Description:
CER RES 20.0000MHZ 15PF SMD AUTO
Product Attribute
Frequency
20MHz
Impedance
40 Ohms
Packaging
Digi-Reel®
Capacitance
15pF
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Type
Ceramic
Frequency Stability
±0.15%
Height
0.039" (1.00mm)
Frequency Tolerance
±0.5%
Series
CERALOCK® CSTNE
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C