LQW18AN62NG00D
Manufacturer No:
LQW18AN62NG00D
Manufacture:
Murata Electronics
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LQW18AN62NG00D
Description:
FIXED IND 62NH 280MA 510 MOHM
Series
LQW18
DC Resistance (DCR)
510mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
38 @ 200MHz
Current Rating (Amps)
280mA
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Inductance
62nH
Frequency - Self Resonant
2.3GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Material - Core
Non-Magnetic
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)