LQW18AN3N9C10D
Manufacturer No:
LQW18AN3N9C10D
Manufacture:
Murata Electronics
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LQW18AN3N9C10D
Description:
FIXED IND 3.9NH 1A 32 MOHM SMD
Product Attribute
Material - Core
Non-Magnetic
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series
LQW18
DC Resistance (DCR)
32mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
38 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
1A
Packaging
Cut Tape (CT)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.2nH
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Inductance
3.9nH
Frequency - Self Resonant
11GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100MHz