LQW15AN3N9D10D
Manufacturer No:
LQW15AN3N9D10D
Manufacture:
Murata Electronics
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
LQW15AN3N9D10D
Description:
FIXED IND 3.9NH 900MA 40 MOHM
Product Attribute
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
900mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5nH
Supplier Device Package
Inductance
3.9nH
Frequency - Self Resonant
7GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Material - Core
Non-Magnetic
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Series
LQW15
DC Resistance (DCR)
40mOhm Max