LQP03TN2N2C02D
Manufacturer No:
LQP03TN2N2C02D
Manufacture:
Murata Electronics
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
LQP03TN2N2C02D
Description:
FIXED IND 2.2NH 600MA 150 MOHM
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
500MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Material - Core
Non-Magnetic
Type
Thin Film
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series
LQP03
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Current Rating (Amps)
600mA
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.2nH
Supplier Device Package
Inductance
2.2nH
Frequency - Self Resonant
11GHz