LQG15HH1N2C02D
Manufacturer No:
LQG15HH1N2C02D
Manufacture:
Murata Electronics
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
LQG15HH1N2C02D
Description:
FIXED IND 1.2NH 1A 70 MOHM
Product Attribute
Ratings
AEC-Q200
Current Rating (Amps)
1A
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.2nH
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Inductance
1.2nH
Frequency - Self Resonant
6GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Material - Core
Air
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type
Multilayer
DC Resistance (DCR)
70mOhm Max