PIC32MM0064GPM064T-I/MR
Manufacturer No:
PIC32MM0064GPM064T-I/MR
Package:
64-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
PIC32MM0064GPM064T-I/MR
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN
Product Attribute
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package
64-QFN (9x9)
Connectivity
IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB, USB OTG
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
52
Core Processor
MIPS32® microAptiv™
Speed
25MHz
Package / Case
64-VFQFN Exposed Pad
Series
PIC® 32MM
Data Converters
A/D 20x10/12b
RAM Size
16K x 8
Oscillator Type
Internal
Core Size
32-Bit
Base Part Number
PIC32MM0064GPM
Packaging
Digi-Reel®
Program Memory Size
64KB (64K x 8)
EEPROM Size
Program Memory Type
FLASH
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)