PIC24FJ64GA002T-I/ML
Manufacturer No:
PIC24FJ64GA002T-I/ML
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
PIC24FJ64GA002T-I/ML
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28QFN
Product Attribute
Number of I/O
21
Speed
32MHz
Package / Case
28-VQFN Exposed Pad
Series
PIC® 24F
Data Converters
A/D 10x10b
RAM Size
8K x 8
Oscillator Type
Internal
Core Size
16-Bit
Base Part Number
PIC24FJ64GA002
Packaging
Cut Tape (CT)
Program Memory Size
64KB (22K x 24)
EEPROM Size
Program Memory Type
FLASH
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package
28-QFN (6x6)
Connectivity
I²C, PMP, SPI, UART/USART
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V