PIC24FJ128GB106T-I/PT
Manufacturer No:
PIC24FJ128GB106T-I/PT
Manufacture:
Microchip Technology
Package:
64-TQFP
Datasheet:
PIC24FJ128GB106T-I/PT
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64TQFP
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package
64-TQFP (10x10)
Connectivity
I²C, SPI, UART/USART, USB OTG
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
51
Core Processor
PIC
Speed
32MHz
Package / Case
64-TQFP
Series
PIC® 24F