MIC61300-10YMME
Manufacturer No:
MIC61300-10YMME
Package:
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
MIC61300-10YMME
Description:
IC REG LINEAR 1V 3A 10MSOP
In Stock
150 pcs On sales
Product Attribute
Control Features
Enable
Current - Output
3A
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tube
Voltage - Input (Max)
3.6V
Voltage Dropout (Max)
0.35V @ 3A