MIC37301-2.5WR
Manufacturer No:
MIC37301-2.5WR
Package:
SPak-5 (5 leads + Tab)
Datasheet:
MIC37301-2.5WR
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 3A SPAK-5
In Stock
383 pcs On sales
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
6V
Supplier Device Package
S-PAK-5
Package / Case
SPak-5 (5 leads + Tab)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Base Part Number
MIC37301-2.5
Current - Output
3A