MIC37301-1.5WR
Manufacturer No:
MIC37301-1.5WR
Package:
SPak-5 (5 leads + Tab)
Datasheet:
MIC37301-1.5WR
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 3A SPAK-5
In Stock
167 pcs On sales
Product Attribute
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tube
Voltage - Input (Max)
6V
Supplier Device Package
S-PAK-5
Package / Case
SPak-5 (5 leads + Tab)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.5V
Base Part Number
MIC37301-1.5
Control Features
Enable
Current - Output
3A