DSC6021CE2A-0063T
Manufacturer No:
DSC6021CE2A-0063T
Manufacture:
Microchip Technology
Package:
4-VDFN
Datasheet:
DSC6021CE2A-0063T
Description:
MEMS OSC XO 63.0000MHZ CMOS SMD
Product Attribute
Package / Case
4-VDFN
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability
±25ppm
Type
XO (Standard)
Frequency - Output 1
10MHz, 50MHz
Height
0.035" (0.90mm)
Frequency - Output 2
Output
CMOS
Frequency - Output 3
Series
DSC60XX
Frequency - Output 4
Function
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)