DSC2033FI1-F0025T
Manufacturer No:
DSC2033FI1-F0025T
Manufacture:
Microchip Technology
Package:
14-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
DSC2033FI1-F0025T
Description:
MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 14SMD
Product Attribute
Type
XO (Standard)
Frequency - Output 1
100MHz
Height
0.035" (0.90mm)
Frequency - Output 2
50MHz
Output
LVDS
Frequency - Output 3
Series
DSC2033
Frequency - Output 4
Function
Enable/Disable
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
38mA (Typ)
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
23mA
Base Resonator
MEMS
Package / Case
14-VFQFN Exposed Pad
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability
±50ppm