1.5KE82CA-TP
Manufacturer No:
1.5KE82CA-TP
Manufacture:
Micro Commercial Co
Package:
DO-201AE, Axial
Datasheet:
1.5KE82CA-TP
Description:
TVS DIODE 70.1V 113V DO201AE
Product Attribute
Bidirectional Channels
Supplier Device Package
DO-201AE
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min)
77.9V
Part Status
Active
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70.1V
Package / Case
DO-201AE, Axial
Base Part Number
1.5KE
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)