1.5KE250CA-TP
Manufacturer No:
1.5KE250CA-TP
Manufacture:
Micro Commercial Co
Package:
DO-201AE, Axial
Datasheet:
1.5KE250CA-TP
Description:
TVS DIODE 214V 344V DO201AE
In Stock
754 pcs On sales
Product Attribute
Bidirectional Channels
Supplier Device Package
DO-201AE
Packaging
Cut Tape (CT)
Voltage - Breakdown (Min)
237V
Part Status
Active
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
344V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
214V
Package / Case
DO-201AE, Axial
Base Part Number
1.5KE
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)