F8025S12B2-FHR-TTL
Manufacturer No:
F8025S12B2-FHR-TTL
Manufacture:
Mechatronics Fan Group
Package:
Datasheet:
F8025S12B2-FHR-TTL
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
In Stock
19 pcs On sales
Product Attribute
Approvals
CE, cUL, TUV, UL
Current Rating (Amps)
0.075A
Part Status
Active
Operating Temperature
Termination
3 Wire Leads
Bearing Type
Ball
RPM
2000 RPM
Voltage Range
Noise
22.0 dB(A)
Static Pressure
0.070 in H2O (17.4 Pa)
Width
25.00mm
Voltage - Rated
12VDC
Series
F8025-H
Lifetime @ Temp.
Weight
0.182 lb (82.55 g)
Material - Blade
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Air Flow
26.0 CFM (0.728m³/min)
Material - Frame
Fan Type
Tubeaxial
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H