HLG-240H-24A
Manufacturer No:
HLG-240H-24A
Manufacture:
MEAN WELL USA Inc.
Package:
Datasheet:
HLG-240H-24A
Description:
LED DVR CCCV ACDC 22.4-25.6V 10A
In Stock
201 pcs On sales
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Power (Watts)
240W
Size / Dimension
8.67" L x 2.68" W x 1.53" H (220.2mm x 68.0mm x 38.8mm)
Type
Constant Current, Voltage
Voltage - Output
22.4 ~ 25.6V
Series
HLG-240H (240W)
Number of Outputs
1
Dimming
Termination Style
Wire Leads
Ratings
IP65
Voltage - Isolation
3.75kV
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Topology
AC DC Converter
Voltage - Input (Max)
305VAC
Approvals
CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
Voltage - Input (Min)
90VAC
Efficiency
92.5%
Current - Output (Max)
10A