CLC1200ISO8EVB
Manufacturer No:
CLC1200ISO8EVB
Manufacture:
MaxLinear, Inc.
Package:
Datasheet:
CLC1200ISO8EVB
Description:
EVAL BOARD INSTR AMP
Product Attribute
Board Type
Fully Populated
Output Type
Part Status
Active
-3db Bandwidth
700kHz
Amplifier Type
General Purpose
Channels per IC
1 - Single
Supplied Contents
Board(s)
Utilized IC / Part
CLC1200
Current - Output / Channel
20mA
Current - Supply (Main IC)
1.3mA
Series
Voltage - Supply, Single/Dual (±)
±2.3V ~ 18V
Slew Rate
1.2V/µs