DS1077LU-50+
Manufacturer No:
DS1077LU-50+
Manufacture:
Maxim Integrated
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Datasheet:
DS1077LU-50+
Description:
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8USOP
In Stock
338 pcs On sales
Product Attribute
Package / Case
Base Part Number
DS1077L
Current - Supply
20mA
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Supplier Device Package
8-uSOP
Count
Series
EconOscillator™
Frequency
6.09kHz ~ 50MHz
Packaging
Tube
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Company Profile
DS1077LU-50+ Relevant information
DS10
DS10
SWITCH SLIDE DIP SPST 50MA 24V