DS1050U-025+
Manufacturer No:
DS1050U-025+
Manufacture:
Maxim Integrated
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Datasheet:
DS1050U-025+
Description:
IC OSC PROG TIMER 25KHZ 8USOP
In Stock
465 pcs On sales
Product Attribute
Type
Programmable Timer
Supplier Device Package
8-uMAX
Count
Series
Frequency
25kHz
Packaging
Tube
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Base Part Number
DS1050
Current - Supply
50µA
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Company Profile
DS1050U-025+ Relevant information
DS10
DS10
SWITCH SLIDE DIP SPST 50MA 24V