FL1P-8NW-1-G24V
Manufacturer No:
FL1P-8NW-1-G24V
Manufacture:
Mallory Sonalert Products Inc.
Package:
Datasheet:
FL1P-8NW-1-G24V
Description:
LED GRN 8MM NUT 24VAC/DC STK
In Stock
65 pcs On sales
Product Attribute
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Active
Viewing Angle
60°
Type
LED
Lens Transparency
Series
FL1P
Termination Style
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Current
20mA
Wavelength - Peak
Ratings
AC/DC
Ingress Protection
IP50
Voltage
24V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
8000 ~ 10000mcd
Lens Size
10mm, T-3 1/8
Panel Cutout Dimensions
0.31" (8.00mm)