CXM-18-35-95-36-AA00-F2-3
Manufacturer No:
CXM-18-35-95-36-AA00-F2-3
Datasheet:
CXM-18-35-95-36-AA00-F2-3
Description:
LED COB 3500K SQUARE
Current - Max
1.6A
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
120°
Current - Test
800mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
21.50mm L x 21.50mm W
Series
CXM-18
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
95
Features
Light Emitting Surface (LES)
17.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
98 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V