CXM-18-30-90-36-AA02-F2-3
Manufacturer No:
CXM-18-30-90-36-AA02-F2-3
Datasheet:
CXM-18-30-90-36-AA02-F2-3
Description:
LED COB 3000K SQUARE
Current - Test
800mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
21.50mm L x 21.50mm W
Series
Sensus™
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
90
Features
Light Emitting Surface (LES)
17.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
98 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
2735lm (Typ)
Part Status
Not For New Designs
Current - Max
1.8A