CXM-18-30-80-36-AA02-F2-3
Manufacturer No:
CXM-18-30-80-36-AA02-F2-3
Manufacture:
Luminus Devices Inc.
Package:
Datasheet:
CXM-18-30-80-36-AA02-F2-3
Description:
LED COB SENSUS WARM WHT SQ
Product Attribute
Configuration
Square
Current - Max
1.8A
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
120°
Color
White, Warm
Current - Test
800mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
21.50mm L x 21.50mm W
Series
Sensus™
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
80
Features
Light Emitting Surface (LES)
17.50mm Dia
Lens Type
Flat
Lumens/Watt @ Current - Test
115 lm/W
Packaging
Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V