CXM-14-35-90-36-AC12-F3-3
Manufacturer No:
CXM-14-35-90-36-AC12-F3-3
Manufacture:
Luminus Devices Inc.
Package:
Datasheet:
CXM-14-35-90-36-AC12-F3-3
Description:
LED COB 3500K SQUARE
Product Attribute
Features
Light Emitting Surface (LES)
13.50mm Dia
Lens Type
Flat
Lumens/Watt @ Current - Test
103 lm/W
Packaging
Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
1725lm (Typ)
Part Status
Active
Configuration
Square
Current - Max
1A
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
120°
Color
White, Warm
Current - Test
480mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
Series
Sensus™
Temperature - Test
85°C