CXM-14-35-90-36-AA02-F2-3
Manufacturer No:
CXM-14-35-90-36-AA02-F2-3
Datasheet:
CXM-14-35-90-36-AA02-F2-3
Description:
LED COB 3500K RECTANGLE
Part Status
Active
Current - Max
1.09A
Current - Test
480mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
18.50mm L x 18.50mm W
Temperature - Test
85°C
CRI (Color Rendering Index)
90
Features
Light Emitting Surface (LES)
13.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
102 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V