CXM-14-35-80-36-AC02-F2-3
Manufacturer No:
CXM-14-35-80-36-AC02-F2-3
Datasheet:
CXM-14-35-80-36-AC02-F2-3
Description:
LED COB 3500K SQUARE
Product Attribute
Current - Test
480mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test
85°C
CRI (Color Rendering Index)
80
Features
Light Emitting Surface (LES)
13.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
118 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
1985lm (Typ)
Part Status
Not For New Designs
Current - Max
1.09A