CXM-11-40-95-36-AC00-F2-3
Manufacturer No:
CXM-11-40-95-36-AC00-F2-3
Datasheet:
CXM-11-40-95-36-AC00-F2-3
Description:
LED COB CXM11 NEUT WHITE SQUARE
Product Attribute
Current - Max
960mA
Color
White, Neutral
Current - Test
480mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
Series
CXM-11
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
95
Features
Light Emitting Surface (LES)
11.00mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V