CXM-11-35-90-36-AB02-F2-3
Manufacturer No:
CXM-11-35-90-36-AB02-F2-3
Datasheet:
CXM-11-35-90-36-AB02-F2-3
Description:
LED COB SENSUS WARM WHITE SQUARE
Product Attribute
Height
1.37mm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
Series
Sensus™
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
90
Features
Light Emitting Surface (LES)
11.00mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
Part Status
Not For New Designs
Configuration
Square
Current - Max
960mA
Color
White, Warm
Current - Test
480mA