CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3
Manufacturer No:
CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3
Datasheet:
CXM-11-35-90-36-AA00-F2-3
Description:
LED COB CXM11 WARM WHITE RECT
Product Attribute
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
1150lm (Typ)
Part Status
Active
Configuration
Rectangle
Current - Max
640mA
Color
White, Warm
Current - Test
320mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
18.50mm L x 15.00mm W
Series
CXM-11
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
90
Features
Light Emitting Surface (LES)
10.80mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
103 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V