CXM-11-35-80-36-AC02-F2-3
Manufacturer No:
CXM-11-35-80-36-AC02-F2-3
Manufacture:
Luminus Devices Inc.
Package:
Datasheet:
CXM-11-35-80-36-AC02-F2-3
Description:
LED COB SENSUS WARM WHITE SQUARE
Product Attribute
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
Part Status
Not For New Designs
Configuration
Square
Current - Max
960mA
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
120°
Color
White, Warm
Current - Test
480mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
Series
Sensus™
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
80
Features
Light Emitting Surface (LES)
11.00mm Dia
Lens Type
Flat
Lumens/Watt @ Current - Test
Packaging
Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V