CIM-14-30-90-36-AC34-F4-3
Manufacturer No:
CIM-14-30-90-36-AC34-F4-3
Manufacture:
Luminus Devices Inc.
Package:
Datasheet:
CIM-14-30-90-36-AC34-F4-3
Description:
LED COB 3000K WARM WHT SQUARE
Product Attribute
Lens Type
Flat
Lumens/Watt @ Current - Test
105 lm/W
Packaging
Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
34V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
1605lm (Typ)
Part Status
Active
Configuration
Square
Current - Max
1.02A
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
120°
Color
White, Warm
Current - Test
450mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
Series
Sensus™ Gen3
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
90
Features
Light Emitting Surface (LES)
14.30mm Dia