CHM-9-35-90-36-XH02-F2-3
Manufacturer No:
CHM-9-35-90-36-XH02-F2-3
Datasheet:
CHM-9-35-90-36-XH02-F2-3
Description:
LED COB WARM WHT 3500K SQUARE
Product Attribute
Lumens/Watt @ Current - Test
116 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
3015lm (Typ)
Part Status
Not For New Designs
Current - Max
1.05A
Current - Test
720mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
Series
Sensus™
Temperature - Test
25°C
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
90
Features
Light Emitting Surface (LES)
9.00mm Dia