CHM-9-30-80-36-XH00-F2-3
Manufacturer No:
CHM-9-30-80-36-XH00-F2-3
Datasheet:
CHM-9-30-80-36-XH00-F2-3
Description:
LED COB 3000K 80CRI 36V SMD
Product Attribute
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
80
Features
Light Emitting Surface (LES)
9.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
94 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
2435lm (Typ)
Part Status
Not For New Designs
Current - Max
1.05A
Current - Test
720mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
Series
CHM-9
Temperature - Test
85°C