CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3
Manufacturer No:
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3
Manufacture:
Luminus Devices Inc.
Package:
Datasheet:
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3
Description:
LED COB CHM14 WARM WHITE SQUARE
Product Attribute
Color
White, Warm
Current - Test
720mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
Series
CHM-14
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
80
Features
Light Emitting Surface (LES)
13.50mm Dia
Lens Type
Flat
Lumens/Watt @ Current - Test
119 lm/W
Packaging
Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
3000lm (Typ)
Part Status
Not For New Designs
Configuration
Square
Current - Max
1.44A