CHM-11-50-80-36-XH00-F2-5
Manufacturer No:
CHM-11-50-80-36-XH00-F2-5
Datasheet:
CHM-11-50-80-36-XH00-F2-5
Description:
LED COB 5000K SQUARE
Light Emitting Surface (LES)
11.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
110 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
3815lm (Typ)
Part Status
Not For New Designs
Configuration
Square
Current - Max
1.44A
Color
White, Cool
Current - Test
960mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test
85°C