CHM-11-40-80-36-XH00-F2-3
Manufacturer No:
CHM-11-40-80-36-XH00-F2-3
Datasheet:
CHM-11-40-80-36-XH00-F2-3
Description:
LED COB 4000K SQUARE
Product Attribute
Current - Max
1.44A
Color
White, Neutral
Current - Test
960mA
Height
1.37mm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
80
Features
Light Emitting Surface (LES)
11.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
108 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V