V05E95AUTO
Manufacturer No:
V05E95AUTO
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
Disc 5mm
Datasheet:
V05E95AUTO
Description:
VARISTOR 150V 400A DISC 5MM
Product Attribute
Energy
4.0J
Varistor Voltage (Max)
165V
Series
Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Varistor Voltage (Min)
135V
Features
Varistor Voltage (Typ)
150V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
200pF @ 1MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 5mm
Current - Surge
400A
Maximum AC Volts
95V
Maximum DC Volts
125V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)